Často kladené dotazy

Otázka: A vy ovce chodite pěšky?Jak se dopravujete třeba na dovolené?Na kole?

Odpověď:

Ano, chodíme pěšky jako všechny ovce, pokud nejedeme hromadnou dopravu. Na kole jezdíme taky, což ovce neumí. Někteří z nás jezdí i autem. Tato rebelie totiž NENÍ proti používání automobilů. Blokování dopravy používáme jako prostředek narušení běžného chodu společnosti, abychom získali pozornost pro probíhající krizi: právě teď platíme Rusku za plyn, zatímco ruská armáda okupuje Ukrajinu a zabíjí tam lidi.

Otázka: Co si to vůbec dovolujete, kdo vás za to platí? Že by nějaký odpůrce Putina? Ten se Vám směje vy paka na VVP nemáte.

Odpověď:

Neplatí nás nikdo. Děláme své akce formou nenásilného odporu ve volném čase, prostě si vezmeme volno nebo dovolenou. Odpůrci Putina jsme my sami, to by souhlasilo, vlastně se samofinancujeme. Co se týká Putina, ten se myslím teď moc nesměje.

Otázka: Na klimatickou krizi potřebují Ukrajinské vlajky ?

Tvl… 😂 Neříkám že v něčem nemáte pravdu ale tohle je vážně přehnané… Jako jak pomůžete globálnímu oteplování tím že si vezmete bannery po vzoru ukrajinských vlajek a zastavíte tím dopravu??? 

Odpověď:

Ano, používáme ukrajinské barvy záměrně. Fosilní průmysl způsobuje, že se planeta otepluje, což způsobuje extrémní změny klimatu. Současně právě teď platíme Rusku za plyn obrovské peníze, zatímco ruská armáda okupuje Ukrajinu. Rusko může vydírat Evropu, která je na plynu závislá. Takže používat fosilní paliva je špatně hned na dva způsoby.